نقد بازی Constantine 
  کنستانتین  Constantine

 

 

امتیاز ایستگاه بازی به بازی کنستانتین:

 

گرافیک: 10

 

موسیقی: 10

 

صداگذاری:10

 

نور  پردازی: 10

 

کنترل : 10

 

داستان: 10

 

امتیاز نهایی: 10 ! ! !

 

 

سیستم مورد نیاز:

 

پردازنده: Pentium 1.5 GHz

 

رم: 256 MB

 

کارت گرافیک: Geforce or ATI128 MB

 

ویندوز: تمام ویندوز ها

 

فضای خالی روی هارد: 2.5 GB

 

تعداد CD : 3 عدد و یک عدد DVD

 

بازی بسیار با وفا نصب میشود و جزو گروه 2 Next Setup است.

 

 

 

بازی صحنه های حرام ندارد. ولی ترسناک است و گاهی اوقات موجودات جهنمی یکدفعه میان و... که از این سو من بازی رو برای 14+ توصیه میکنم. البته بچه های این دوره زمونه خیلی شاخ شدن برای همین باید بگیم +5 ولی ما با دیدن اوضاع کلی سن +14 را توصیه میکنیم. بچه های -14 برن بازیهایی مثل هری پاتر ، فیفا 06 ، Most Wanted و... بازی کنن. البته ما قصد دخالت نداریم؟! ولی...

 

 

 

داستان بازی:

 

 داستان بازی حدودا مانند فیلم است ولی گاهی اوقات از فیلم جدا میشود. بازی آنقدر عالی است که شما دلتون نمی یاد تمومش کنین. مثلا خود من. من وقتی که داشتم NFS Most Wanted رو تموم میکردم و باید با Razor مسابقه میدادم. دلم نمی اومد که کلیک کنم و وارد مسابقه شم.

 

 

در ابتدا هر مرحله یک انیمیشن پخش میشود که بسیار زیبا و با کیفیت کار شده و که در آن قیافه کیانو ریوز بسیار طبیعی کار شده. در اولین انیمیشن اولین صحنه فیلم را می بینید که جان کنستانتین در حال خارج کردن جن ها از یک دختر است. و سپس بازی شروع میشود و شما باید وارد جهنم بشوید تا قسمتی از اسلحه تان (شات گان مقدس) را که احتیاج دارید کسب کنید که دقیقا مثل داستان فیلم است. در ادامه شما شات گان مقدس را بدست می آورید و سراغ بدست آوردن کتابی میشوید که در آن درباره شیطان توضیح داده. و... (بقیه اش را نمی گم تا تو خماری بمانید)

 

شما بعضی اوقات پشت در قفل شده میمانید و در این مواقع باید دنبال آبی که روی زمین ریخته بگردید. و روی آب قدم بگذارید و طلسم مخصوص را بخوانید و وارد جهنم شوید. تمام مکان ها در جهنم هم هستند ولی خراب ترند. مثلا همان دری که قفل بود در جهنم شکسته شده و شما از آن عبور میکنید و طلسم را باطل میکنید و روی زمین برمیگردید.

 

دشمنان شما موجودات جهنمی اند که به هر کدام از آنها نوع خاصی از اسلحه بیشتر اثر دارد که در ادامه بازی شما تجربه آنرا هم کسب میکنید.

 Constantine Screenshots

اسلحه ها بسیار متنوع و باحال هستند:

 

شات گان دو لول های بازی مافیا و... را بیاد دارید؟ در بازی شما یک شات گان در دست چپ و یکی در دست چپ دارید که هردو سنگ شلیک میکنند. که موجودات شیطانی با آن میمیرند.

 

اسلحه بعدی مسلسل تیغ است. این مسلسل تیغ های آتشین شلیک میکند که شما میتوانید تیغ هایی را که به هدف نخورده از زمین جمع کنید.

 

اسلحه بعدی که  از ادوارد (دوست جان) میگیرید. نفس اژدها است که اگر دیده باشید در فیلم هم بود. این اسلحه آتش بسیار سوزانی شبیه آتش جهنم تولید میکند.

 

اسلحه بعدی یک تیر و کمان است که با یک تیر آن میتوانید جن های پرنده را بزنید.

 Constantine Screenshots

اسلحه بعدی یک سوسک است که صدا تولید میکند که با آن می توانید همان موجود داخل فیلم را که بدنش از مگس و سوسک و مار و... است را بکشید. همچنین میتوانید دشمنان را با آن اذیت کنید. وقتی سوسک را رها میکنید وصدا میدهد آن موجود یا به اصطلاح غول مرحله، روی زمین پخش میشود و شما باید موجودات پخش شده روی زمین را با پا له کنید تا جون غول کم شود. و همچنین وقتی سوسک را رها کردید و صدا داد دشمنان شما گوششان را میگیرند و کاری نمی توانند بکنند و شما راحت آنها را میکشید.

 

اسلحه بعدی بمب آب مقدس است. این بمب ها روی انسان های جهنمی که دنبال شما راه می افتند بیشترین تاثیر را دارد و عذابشان میدهد.

اسلحه آخری هم شات گان مقدس است. که مانند همانی است که در فیلم دست جان کنستانتین است. (کیانو ریوز Keanu Reeves )

 Constantine Screenshots

شما جان خود را با نوشیدن آب افزایش میدهید. شما یک فلاسک دارید که از آن آب میخورید. در ادامه بازی شما قدم به قدم. شیر آب ، دستشوئی ، حمام و یا آبسردکن و یخچال (که بطری آب در آن است) و یا در گوش و کنار ها شیشه آب افتاده است را می بینید و با آنها فلاسک تان را شارژ میکنید.

 

شما انواع مختلف دعا بلدید که هرکدام به نوعی شما را حفظ میکنند.

 

بازی بسیار روان است و بعید میدونم که در طول بازی در مدل EASY بیش از 5 بار بمیرید.

 

در بازی شما چشم بصیرت دارید که با آن باطن انسان ها را میبینید. اصلا آقا بازی توپه!

 

گرافیک بازی:

 

گرافیک عالی است، همین و بس فقط باید ببینید.

 

صداگذاری:

 

صدا گذاری ها عالی و با دقت صورت گرفته و از صدای باران گرفته تا جن ها و صداهای محیط و صدای شخصیت ها همه خوب کار شده.

 

 Constantine Screenhot

 

نور پردازی:

 

نور پردازی ها هم معمولا در این سبک بازی ها نمره بالایی دارند. در این بازی نمره آنها کامل بود.

 

 

 

موسیقی:

 

موسیقی بسیار عالی و تاثیر گزار و متناسب با صحنه هاست. اگر دوتا دشمن داشته باشید یک آهنگ دلهره آور و هیجان انگیز پخش میشود و با زیاد شدن دشمنان نوازنده ها بیشتر میشوند و آهنگ قوی تر میشود. گویی موسیقی در همان لحظه زده میشود. در صحنه هایی که دنبال چیزی میگردید. موسیقی بسیار آرامش بخش است تا اعصاب شما از پیدا نکردن آن چیز خرد نشود. بعضی مراحل مهم هم موسیقی بی نظیر دارند. کلا موسیقی این بازی تکمیل است.

 Constantine Screenhot

کنترل بازی:

 

کنترل بازی بسیار روان و بسیار ساده است و نیازی به حفظ کردن دکمه های مختلف ندارید. وقتی به جایی می رسید که باید در باز کنید یا بپرید یا از چیزی بالا بروید کار مورد نظرتان اتوماتیک انجام میشود.

 

این بازی به هیچ وجه نیاز به کد تقلب و ترینر و ... ندارد. فقط کمی هوش نیاز دارید.

 

 

 

خط و نشون:

 

در آخر این بازی رو به همه PC Gamer ها پیشنهاد میکنم. چون این بازی در PS2 تعریفی ندارد. این بازی بازی بسیار توپی است و باید بخریدش. ولی حیف که گمنام مانده. من خودم به زحمت پیداش کردم.

 

راستی باید خدمت PS2 بازها و کسانی که اهل کنسول هستند بگم که شرکت های آنها در حال مسخره کردن مشتریان هستند و هر روز به نوعی شما را به دنبال خود می کشند تا به آنها پول بدهید و مثلا PS3بگیرید. ولی PC دنیای دیگری دارد. و در ضمن کسانی که به PC خیانت میکنند و می روند دنبال PS3 خائن به تمام معنا هستند و نباید پایشان را اینجا بگذارند. ولی کسانی که از اول کنسول باز بودند قدمشون رو چشم.

در حال حاضر از طرف بازی سازان به PC خیانت میشه ولی ما از PC Gamer ها چنین انتظاری را نداریم. مثلا تا الان فقط قرار شده که Call of Duty 3 فقط برای کنسول ها باشه یا مثلا بازی GTA 6 (GTA IV) فعلا برای کنسول آمده و خبری از PC نیست. شاید در نوامبر 2007 یعنی زمستان امسال نه سال دیگه. ( آذر 86).

 

پس با وفا باشید با PC : Stay Loyal with PC

 

نویسنده: محسن

 

  

 

بهترین سایت خرید بازی از اینترنت با کمترین قیمت 

|+|
نوشته شده توسط محسن در سه شنبه بیست و یکم شهریور ۱۳۸۵ و ساعت 15:30